Ryšiai su visuomene vis labiau tampa priklausomi ne nuo žiniasklaidos, o nuo santykių su žmonėmis ir įvairiomis bendruomenėmis. Tokios nuomonės laikosi Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos pirmininkas, agentūros „Komunikacija ir konsultantai“ vadovas Andrius Kasparavičius, vertindamas ryšių su visuomene procesus ir tendencijas.

Rugsėjo 13 d. Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete apsilankęs vienas didžiausią patirtį ryšių su visuomene srityje skaičiuojantis ekspertas ryšių su visuomene ir reklamos vadybos studijų programos studentams vedė paskaitą apie šiuolaikinę komunikaciją, dalijosi savo patirtimi ir įžvalgomis bei diskutavo aktualiais klausimais.

„Prieš dvidešimt metų dar buvo neįsivaizduojama, bet šiandien jau akivaizdu, kad augantys socialiniai tinklai paskatino ir kitą procesą ryšių su visuomene srityje: public relations tampa people relations. Vadinasi, šiandien su visuomene komunikuojame nebūtinai per žiniasklaidą, o galime kiekvieną žmogų pasiekti tiesiogiai“, – įsitikinęs A. Kasparavičius.

Paskaitoje apie šiuolaikinę komunikaciją jis pasakojo ne tik apie pokyčius ir jų priežastis ryšių su visuomene srityje, bet ir apie galimybes, taip pat – apie sėkmingos komunikacijos elementus, kurių svarbiausi: kuriami ryšiai ir santykiai, nuoseklus bendravimas, žinios ir edukacija bei linksmybės ir pramogos.

„Kitaip tariant, šiuolaikinėje komunikacijoje būtinas balansas: negalima būti per daug rimtiems, o taip pat – per daug juokingiems“, – teigė Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos pirmininkas, pabrėždamas, kad nepaisant galimybių kiekvienam komunikuoti ir teorinių žinių, kaip tai daryti, XXI a. įsitvirtinusiame informaciniame chaose ryšių su visuomene specialistai tiek pavieniams asmenims, nuomonės lyderiams, tiek organizacijoms bus reikalingi kaip svarbus orientyras.

Po susitikimo su studentais Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos pirmininkas A. Kasparavičius susitiko su Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto dekane Danute Rasimavičiene bei aptarė institucinio bendradarbiavimo galimybes.

Dekanė perdavė padėką Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungai už Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto iniciatyvos – naujos ryšių su visuomene studijų programos – palaikymą, o taip pat pasidalino idėjomis, kaip būtų galima bendradarbiauti rengiant kompetentingus specialistus. Sutarta iki metų pabaigos apsvarstyti galimus partnerystės ir bendradarbiavimo principus bei abiem institucijos sutarus plėtoti bendrus projektus.