Neretai profesinė praktikos vieta tampa ir pirmąja nuolatinio darbo vieta. Lina Baltrukėnė, UAB „Boutique Travel“ kelionių dizainerė, 2010 metais baigusi TURIZMO VADYBOS studijas: „Praktika man leido ne tik susipažinti su darbo specifika, bet ir pamatyti, kokios vertybės įmonėje. Man patiko, tad likau čia dirbti.“
Dar būdama Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto TURIZMO VADYBOS studentė Lina Baltrukėnė nutarė savo profesinę praktiką atlikti UAB „Boutique Travel“ kelionių agentūroje, joje darbuojasi ir iki šiol. Lina neslepia, kad atėjus į praktiką, teko labai daug mokytis, nes tai, ką gauni aukštojoje mokykloje, yra teoriniai pagrindai, o kai specialybę „pačiupinėji“, pasirodo, ji visai kitokia, nei įsivaizdavai besimokydamas. „Negalvojau, kad bus taip sunku. Dirbant turizmo agentūroje, tavo darbo valandos niekada nesibaigia – klientai, jeigu jiems kyla problemų, gali paskambinti kad ir vidury nakties. Bet tuo pačiu pamačiau, koks tai įdomus darbas, nes su kiekvienos problemos sprendimu įgauni naujos patirties“, – pasakoja Lina.
Praktikos metu Lina rodė didelį norą mokytis, buvo kruopšti ir imli informacijai, todėl ilgai netrukus įmonės direktorė pasiūlė jai nuolatinę darbo vietą. Smulkieji verslininkai vienbalsiai teigia, kad studentus verta priimti praktikai, tačiau tai reikia daryti tik nusiteikus įdėti daug darbo, jog praktika nebūtų vien formalumas. Neretai profesinė praktikos vieta studentams tampa ir pirmąja nuolatinio darbo vieta, todėl rinktis reikia atsakingai. Svarbu, kad praktikanto ir būsimo darbdavio lūkesčiai sutaptų.