Balandžio 21 d., Pasaulinę inovacijų ir kūrybiškumo dieną, Fakulteto studentus, dėstytojus ir socialinius partnerius kvietėme dalyvauti renginyje „Socialinis verslumas ir inovacijos“, kurio metu verslo konsultantai, akademinės bendruomenės nariai, NVO sektoriaus atstovai diskutavo, kokias galimybes ir iššūkius socialinės inovacijos gali pasiūlyti verslo sektoriui ir kokias transformacijas verslas gali artimiausiu metu patirti dėl socialinių inovacijų plėtros.
Renginio programa:
14.00-14.10 val. Apie √SI Socialinių inovacijų algebrą: kokias formules norime išmokti ir ką norime jomis išspręsti?
– Dovilė KRIUKELYTĖ, asociacijos Lietuvos socialinių inovacijų klasteris projektų ir socialinių iniciatyvų koordinatorė, tekstų kūrėja, sociologė, mentorė.
14.10-14.40 val. Socialinės inovacijos ir verslumas: kur gimsta ir kokias istorijas (iš)gyvena Lietuvos inovatyvūs socialiniai verslai:
– Kūrybos kampas 360° – VšĮ „Už švarią Lietuvą” socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Diskusijoje dalyvauja Giedrius BUČAS, socialinės iniciatyvos autorius ir vadovas.
– SIC Socialinės dirbtuvės – organizacija, kurianti daiktus ir idėjas namų jaukumui, didinanti darbingo amžiaus asmenų su proto ir psichikos negalia, savarankiškumą ir taip įgalinti juos gyventi bendruomenėje pagal jų poreikį; vadovaujasi “zero waste” filosofija. Diskusijoje dalyvauja SIC Socialinių dirbtuvių projektų vadovė Aurelija JANKIENĖ ir rinkodaros vadybininkė Aistė DAILIDONYTĖ.
14.40-15.40 val. Diskusija. Socialinės inovacijos ir verslumas – kaip jie jaučiasi Lietuvos socialinėje, ekonominėje, kultūrinėje aplinkoje ir kaip mes jaučiame juos?
– Simona ŠIMULYTĖ, Startuolių ekosistemos lyderė, ChangeMakersON įkūrėja ir vadovė, socialinių inovacijų ekspertė.
– Viktorija BRAŽIŪNAITĖ, Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė.
– Mindaugas DANYS, socialinio verslumo konsultantas, Socialinių investicijų fondo vadovas.
– Andželika RUSTEIKIENĖ, Junior Achievement Lietuva vadovė.
15.40-16.00 val. Klausytojų klausimai ir refleksijos.
Susitikimą moderavo Greta GRUODĖ, Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Verslo inovacijų katedros vedėja.