Ülemiste City, Taline, Estijoje, vyko „Challenges of digitalization in smart cities“ studijų vizitas, kuriame dalyvavo studentai, dėstytojai ir projektų vadovai iš šešių šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Norvegijos bei Danijos.
Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetą atstovavo lektorė Gintarė Gulevičiūtė, Mokymų ir bendradarbiavimo plėtros skyriaus vedėja Katažyna Kuckevič, Verslo administravimo programos I kurso studentas Klaudijus Kadžiulis bei Ryšių su visuomene programos I kurso studentai Paulius Jogminas ir Vincentas Čenys. Studijų vizitas – trečiasis partnerių susitikimas pagal “Building Educational Cooperation in Smart City” projektą, finansuojamą iš Nordplus Horizontal 2018 programos.
Studijų vizito tikslas – susipažinti su digitalizacijos teikiamomis galimybėmis šaliai, verslui ir kiekvienam piliečiui bei įvairių kūrybinių veiklų pagalba vystyti idėjas, siekiančias spręsti skaitmeninio pasaulio iššūkius.
Pirmąją dieną studijų vizito dalyviai lankėsi „e-Estonia“ informaciniame centre, kur susipažino su skaitmeninės šalies privalumais bei teikiamomis galimybėmis: stebėti ir valdyti visus savo asmeninius duomenis vienoje vietoje, užsakinėti paslaugas, kurias teikia vietos ir nacionalinė valdžia ar net dalyvauti elektroniniuose rinkimuose.
Antrąją dieną, pasidalinę į grupes, dalyviai sprendė verslo pasaulio jiems iškeltus iššūkius. Įmonė „Zone“, teikianti hostingo paslaugas, iškėlė klausimą, kaip paskatinti žmones naudoti saugius slaptažodžius elektroninėje erdvėje. Darbo medicinos paslaugų įmonė „Qvalitas“ kreipėsi su prašymu paskatinti jos klientus kreiptis į įmonę ir kitais medicininiais klausimais. Estijoje įsikūrusi „Nordea“ iškėlė suomių, norvegų ir švedų kalbomis bendraujančių darbuotojų pritraukimo klausimą. Tuo tarpu „Mainor Ülemiste” norėjo pagalbos sukuriant sistemą, kuri leis kiekvienam Ülemiste City lankytojui rasti reikalingą pastatą, reikalingą parkavimosi vietą bei reikalingas duris, už kurių jis iš karto, neklaidžiodamas, ras asmenį ar įmonę, pas kurį ketino ateiti.
Trečiąją dieną projekto dalyviai pristatė jiems iškeltų iššūkių sprendimus bei kartu su minėtų įmonių atstovais dalyvavo diskusijoje. Studijų vizito pabaigoje dalyviai buvo pakviesti į atviras paskaitas „Susitikite su dirbtinio intelekto (DI) ateitimi“.
Bendras projekto „Building Educational Cooperation in Smart City“ tikslas – didinti jaunų specialistų integraciją į darbo rinką, atkreipiant dėmesį į verslo sektoriaus poreikius. Projektas vykdomas iki 2019 m. pabaigos. Planuojama, kad projekto dalyviai dar du kartus susitiks Estijoje – trečiame studijų vizite Taline spalio mėnesį bei baigiamajame renginyje Tartu lapkričio mėnesį.