Ülemiste City, Taline, Estijoje, spalio mėnesį įvyko „Challenges of digitalization in smart cities“ trijų dienų studijų vizitas, kuriame dalyvavo studentai, dėstytojai ir projektų vadovai iš šešių šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Norvegijos bei Danijos.

Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetą atstovavo Vadybos katedros vedėja, lektorė Lina Žirnelė, Mokymų ir bendradarbiavimo plėtros skyriaus vedėja Katažyna Četyrkovska, Verslo administravimo programos III kurso studentė Vaida Urbaitė bei Ryšių su visuomene programos III kurso studentai Paulius Jogminas ir Paulina Stačkūnaitė. Studijų vizitas – ketvirtasis partnerių susitikimas pagal “Building Educational Cooperation in Smart City” projektą, finansuojamą iš Nordplus Horizontal 2018 programos.

Studijų vizito tikslas – susipažinti su mokymosi darbo vietoje teikiamomis galimybėmis studentui, darbdaviui bei universitetui.

Pirmą dieną dalyviai susipažino su svarbiausiais mokymosi darbo vietoje aspektais bei teikiamomis galimybėmis. Antrąją dieną, pasidalinę į grupes, studentai, dėstytojai bei projekto administratoriai turėjo galimybę susitikti su įmonių „Magnetic MRO“, „Securitas Estonia“, „Tallinn Airport“, „Zone Media“, „Healthcard“, „Ülemiste Health Centre“ ir  „The North Estonia Medical Centre“ atstovais, kurie ne tik papasakojo apie jų veiklą, bet ir suteikė progą kelias valandas stebėti atskirų darbuotojų veiklas. Trečią dieną dalyviai diskutavo apie įvairias mokymosi darbo vietose praktikas: kaip šis iššūkis sprendžiamas skirtingose šalyse, universitetuose bei įmonėse, kaip surasti pusiausvyrą tarp studento, besimokančio tiek aukštojoje mokykloje, tiek darbo vietoje.

Bendras projekto „Building Educational Cooperation in Smart City“ tikslas – didinti jaunų specialistų integraciją į darbo rinką, atkreipiant dėmesį į verslo sektoriaus poreikius. Projektas vykdomas iki 2019 m. pabaigos. Planuojama, kad projekto dalyviai susitiks dar kartą, baigiamajame renginyje Oulu mieste, Suomijoje, gruodžio mėnesio pradžioje.

Daugiau nuotraukų:

https://www.facebook.com/393669650259/posts/10158155345225260/

 

Nuotraukų autorius: Marek Metslaid