Verslo vadybos fakultete rudens semestre studijuoja 15 Erasmus+ mobilumo programos studentų. Nuo rugsėjo pirmosios tarptautinį verslą anglų kalba studijuoja ir olandas Clemens Kuiper. Vaikinas atvyko iš Amsterdamo taikomųjų mokslų universiteto, kur studijuoja rinkodarą ir pardavimus.

C. Kuiper papasakojo, kad nors aukštoji mokykla, kurioje studijuoja Amsterdame suteikė jam dideles galimybes rinktis iš plataus institucijų sąrašo, bet apsispręsti renkantis ją Erasmus + mobilumo programai, nebuvo sunku. Pašnekovas pasidžiaugė Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete atradęs studijas, labiausiai atitinkančias jo studijuojamą programą Olandijoje. Be to, studentas juokavo, kad informacija apie būsimas studijas Vilniuje internete buvusi tokia informatyvi, kad jis „aiškiai įsivaizdavo, kas jo laukia“.

Olandas gyrė idėją, kai kiekvieną atvykusį užsienietį pasitinka mentorius („buddy“) – lietuvis studentas, kuris supažindina su fakultetu, miestu ir padeda visų mainų metu: „Ši sistema tiesiog puiki. Mentoriai labai greitai padeda adaptuotis“.

C. Kuiper studijos Verslo vadybos fakultete baigsis ateinančių metų sausio gale, bet vaikinas, atskleidė, kad yra ne tik patenkintas studijomis, bet ir įsimylėjęs Vilnių: „Aš mokausi lietuvių kalbą ir galvoju apie galimybę likti dar vienam semestrui“.

Tokia galimybė yra reali: studentai, atvykę pagal Erasmus mobilumo programą, gali prasitęsti studijas dar vienam semestrui, jei tam neprieštarauja siunčiančioji ir priimančioji institucijos.