Fakultetas prisijungė prie Utenos kolegijos įgyvendinamo projekto ,,Studentų profesinio tapatumo raiškos didinimas Rytų Lietuvos regiono kolegijose“!

Studijų metu studentai dažnai identifikuoja save kaip būsimus konkrečios specialybės atstovus, kurie besimokydami ir veikiami aplinkos, susikuria savo nuostatas, elgesį ir siekius praktinėje veikloje. Taip jie susitapatina su studijuojama programa, pamato specialybės tikslus ir galimybes, gali susidėlioti karjeros planą. Didinant studentų profesinį tapatumą, kuriama palanki aplinką, skatinanti studentų akademinį augimą ir asmeninę raidą. Studentų profesinis tapatumas apima įsipareigojimus socialiniam bendradarbiavimui, dalyvavimui akademinėse iniciatyvose ir bendruomenės veikloje. Todėl aktyvus studentų dalyvavimas akademinėje bendruomenėje, projektuose ir praktinėje veikloje taip pat skatina profesinį tapatumą. Projekte tai apimtų bendradarbiavimą su kolegomis, mentoriais, dėstytojais bei verslo atstovais. Vienas iš svarbiausių profesinio tapatumo didinimo veiksnių yra praktinė veikla ir realių darbo vietų, kuriose vyksta kasdienė veikla, stebėjimas. Taip pat svarbios specialistų konsultacijos ir patarimai, nes tokie žmonės turi patirties šiose srityse.

Projekto metu bus organizuojamas susijusių renginių ciklas, skirtas 4 konkrečių studijų krypčių: Verslo ir viešosios vadybos (Apskaita, Verslo vadyba, Transporto ir logistikos verslas), Elektronikos inžinerijos (Automatinio valdymo sistemos), Aplinkos inžinerijos (Darbų sauga ir aplinkos inžinerija), Informatikos inžinerijos (Informacinių sistemų inžinerija)  studentų profesinio tapatumo didinimui 3 Rytų Lietuvos regiono kolegijose: Vilniaus kolegijoje, Panevėžio kolegijoje ir Utenos kolegijoje.

Projekto metu organizuojami 4 renginiai:

  1. Motyvacinis seminaras ,,Mano profesinio tapatumo auginimas”. Renginys Utenos kolegijos Elektroninio mokymo Konferencijų salėje ir nuotoliniu būdu (ištęstinių studijų studentams) – 210 studentų, 4 val.
  2. Profesinio tapatumo ugdymo stažuotės skirtingų studijų krypčių studentams įmonės Teltonika padaliniuose Vilniuje, Molėtuose, Kaune po 12 asm. iš kiekvienos kolegijos, 1 d. Susitikimai su mentoriais ir darbuotojais.
  3. Studentų veikla komandose: bus pateikiamos užduotys studentams, vyks konsultavimas (konsultuoja užsienio lektorius, įmonių atstovai ir kolegijos dėstytojas nuotoliniu būdu ar gyvai), užduočių atlikimas; 3 komandos po 12 asmenų (iš viso 36 asmenys), 3 mentoriai įmonės padaliniuose, 1 užsienio ekspertas, 3 kolegijų dėstytojai (po 1 savo komandai).
  4. Konkursas studentų komandoms ,,Profesinio tapatumo degustacija”, 3 komandos po 12 asm. Konkurso komisija – įmonių atstovai (4 asm. pagal 4 studijų kryptis atstovaujančias organizacijas) ir 3 studentai (po 1 iš kiekvienos kolegijos).

 Projektas finansuojamas Valstybinio studijų fondo lėšomis.