Visus tuos, kuriems rūpi šalies aukštojo mokslo sistema, jaunimo iššūkiai greitai besikeičiančiame pasaulyje, studijų kokybė – Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetas sukvietė į susitikimą su Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi.

„Lavinimasis yra tiesiausias kelias į sėkmę. Tai žaidimas be pralaimėjimo“, – pradėjo susitikimą su studentais G. Steponavičius ir pasiteiravo, ar kas nors iš dalyvių nutuokia, kokios profesijos bus paklausios ateityje.

„Iš tiesų, ateityje paklausios gali būti tos profesijos, kurių dar net nėra… Po kelių dešimčių metų paklausiausi gali būti skaitmeniniai architektai, kūno dalių gamintojai ar net klimato reguliuotojai.

Ar šiose profesijose atpažįstate save šiandien? Tai ateitis, kuriai turime ruoštis jau šiandien, todėl nuolat turime būti pasirengę iššūkiams, kurie jau ateina“, – dalijosi įžvalgomis G. Steponavičius.

Politikas pažėrė ir daugybę patarimų jauniems žmonėms: „Būkite pilietiškai aktyvūs. Galvokite ne vien apie profesinį tobulėjimą, įsitraukite į neformalias organizacijas, bendruomenių veiklas. Taip kaupsite socialinį kapitalą. Neapsiriboti vien ta veikla, kuri priklauso formaliai pagal prisiimtas atsakomybes ir įsipareigojimus. Taip praplėsite akiratį ir tapsite įvairialype asmenybe. Kiekvienas iš mūsų gali tapti pokyčių katalizatoriais.“

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys išskyrė ir keturias svarbiausias savybes, padėsiančias jaunimui siekti savo tikslu: tai atkaklumas, intuicija, nuoseklumas ir aiškių vertybių turėjimas.