Dešimtą kartą Lietuvoje vyksiantis Konstitucijos egzaminas – tai drąsių, ryžtingų ir laisvų žmonių šventė, liudijanti mūsų visų pilietiškumą ir valstybingumą, leidžianti visiems kartu kurti savo istoriją. Tuo įsitikinęs Vytautas Medineckas, sportininkas ir repo atlikėjas, plačiau žinomas kūrybiniu pseudonimu – Ironvytas.

Rugsėjo 27 d. jaunimo itin mėgstamas atlikėjas skubės į Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetą, kur 11.30 val. susitiks su studentais, dėstytojais ir kitais Konstitucijos egzamino entuziastais, o 12.00 val. pasitikrins savo žinias ir pagrindinio šalies įstatymo išmanymą.

„Nė vienoje mokykloje, kolegijoje ar universitete nėra tokio egzamino, kurio niekas nebijo ir į jį ateina pasitikrinti žinių savo noru. Kita vertus, tai – drąsių, ryžtingų ir laisvų žmonių egzaminas, patikrinantis ne tik žinias apie Konstituciją, bet ir mūsų visų pilietiškumo ir valstybingumo suvokimą. Tikiuosi, kad dešimtą kartą rengiamas egzaminas dar labiau sutelks mus visus, o jo rezultatai parodys, kad puikiai išmanome savo šalies Konstituciją ir galime tuo didžiuotis“, – sako reperis Ironvytas.

Visose šalies miestų ir rajonų savivaldybėse rengiamas Konstitucijos egzaminas kasmet neaplenkia ir Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto. Čia šių metų Konstitucijos egzamino pirmasis etapas rengiamas rugsėjo 27 d., o jame gali dalyvauti ne tik fakulteto studentai ir dėstytojai, bet ir visi norintieji, iš anksto užsiregistravę internetu (nuoroda žemiau). Konstitucijos egzamino dieną 11.30 val. visi dalyviai kviečiami susitikti fakulteto III aukšto fojė, o nuo 12.00 val. nurodytose fakulteto auditorijose bus tikrinamos pagrindinio šalies įstatymo žinios.

Konstitucijos egzamino rengėjai atkreipia dėmesį, kad ruošiantis egzaminui reikėtų prisiminti šalies aktualijas. Abiejų etapų užduotys bus parengtos taip, kad leistų ne tik panaudoti Konstitucijos žinias, bet ir skatintų vadovautis šiame įstatyme įtvirtintomis vertybėmis bei taikyti jos normas. Taip pat ruošiantis reiktų daugiau dėmesio skirti ir šalies aktualijoms – pavyzdžiui, artėjantiems Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams.

Pirmajame etape bus pateikta 30 uždarų klausimų, iš kurių dalyviai turi teisingai atsakyti į 25 klausimus ir daugiau. Įveikusieji šį barjerą pateks į antrąjį etapą, kuris vyks spalio 11 d. Egzaminą bus galima laikyti ir internetu, tačiau tokie dalyviai neturės galimybės patekti į antrąjį etapą. Antrojo etapo nugalėtojai spalio 26 d. bus pakviesti į iškilmingus Konstitucijos egzamino apdovanojimus, kurie vyks Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

Tačiau laikantieji Konstitucijos egzaminą Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete bus apdovanoti ir po pirmojo etapo. Trijų geriausiai ir per trumpiausią laiką įveikusių pirmąjį Konstitucijos egzamino etapą dalyvių laukia vertingi prizai – knygos ir suvenyrai.

Registruotis į Konstitucijos egzaminą su Ironvytu Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete galima čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLDsclb9i8caEZiVm46tp6hBKsAtxuIJKRCEt8fNqEDS7eEw/viewform

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/576181749173665/.

Pirmiesiems užsiregistravusiems – malonūs siurprizai!