Verslo vadybos fakultete viešėjo viena ryškiausių turizmo sektoriaus guru Estijoje – dr. Heli Tooman iš Tartu universiteto. Dviejų savaičių trukmės vizitą ekspertė pradėjo sukvietusi Turizmo vadybos antrakursius į paskaitą apie itin populiarėjančią turizmo rūšį – sveikatos turizmą ir jo perspektyvas.

Jau prieš keletą metų tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos buvo pasirašytas memorandumas, kuris ir padėjo pagrindus regioninio Baltijos medicinos turizmo klasterio sukūrimui. Tai leidža Baltijos šalims efektyviau plėtoti sveikatos turizmą, pritraukti didesnius užsieniečių srautus sveikatingumo paslaugoms.

Lietuva – sparčiausiai Baltijos ir Šiaurės Europos regione auganti sveikatos turizmo šalis, todėl viešnios, kuri Estijoje laikoma viena stipriausių šios turizmo rūšies eksperčių, vizito metu, buvo suorganizuoti susitikimai su šios srities profesionalais Lietuvoje.

H. Tooman kartu su Turizmo vadybos studentais susitiko su Lietuvos Respublikos Turizmo rūmų, kuriuos yra įsteigusios 8 verslo asociacijos, prezidente Žydre Gaveliene bei su Lietuvos medicinos turizmo klasterio vadovu Gražvydu Morkumi.

Be to, viešnia aktyviai dalyvavo ir Turizmo dienai paminėti skirtuose renginiuose, apsilankė privačioje klinikoje „Kardiolita“, kur studentai iš arčiau susipažino su įstaiga, akredituota sveikatos turizmo srityje.