Š. m. gruodžio 7 d. Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete vyko 12-oji tarptautinė studentų mokslinė-praktinė konferencija „Jaunimas besikeičiančioje visuomenėje“. Šios konferencijos tikslas – skatinti jaunimo mokslinės veiklos iniciatyvas, sietinas su verslumu, kūrybiškumu, pilietiškumu, socialine atsakomybe ir darnia plėtra.
Plenarinėje konferencijos dalyje AB „Telia Lietuva“ įvairovės ir įtraukties partnerė Julija Markeliūnienė dalinosi savo pastebėjimais bei įžvalgomis su konferencijos dalyviais pranešime „Laikas, kai pasaulis sustojo. Z karta žengia į darbo rinką“, o verslo, mokslo, jaunimo ir valstybinių tarnybų svečiai-ekspertai diskutavo apie Z kartą darbo rinkoje.
Konferencijos sekcijose buvo gilinamasi į šiuos probleminius aspektus: studijų, darbo ir laisvalaikio aktualijas šiuolaikinėje visuomenėje, asmeninių ir dalykinių kompetencijų ugdymą(si) ir motyvaciją, sveikos gyvensenos skatinimą ir aplinkos sveikatinimo iššūkius, mokslo, verslo ir inovacijų sąveikos įtaką socialinei ekonominei raidai, finansinio ir informacinio raštingumo svarbą asmens ir visuomenės gerovei, kūrybiškumo ugdymo prielaidas ir poreikį šiandienos ir ateities pasaulyje, socialinės atsakomybės ir darnaus vystymosi iniciatyvų plėtojimą, pilietiškumą ir savanorystę kaip modernios demokratinės visuomenės augimo garantą bei ekologijos ir tvarumo idėjų sklaidą ir ateities vizijas.
12-os konferencijos temų įvairovė subūrė daugiau nei 150 studentų Verslo vadybos fakultete ir nuotoliu. Studentai, kuruojami dėstytojų, parengė 80 pranešimų lietuvių ir anglų kalbomis. Į fakultetą atvyko ir nuotoliu jungėsi ne tik Vilniaus kolegijos Verslo vadybos, Elektronikos ir informatikos, Pedagogikos, Sveikatos priežiūros, Menų ir kūrybinių technologijų fakultetų, bet ir svečiai iš Lietuvos: Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Technikos bei Dizaino fakultetų, Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto, Utenos kolegijos Medicinos fakulteto. Svečių-pranešėjų konferencijos organizatoriai, Verslo vadybos fakulteto Studentų mokslinė draugija, sulaukė iš Lenkijos Opolės technologijų universiteto (Opole University of Technology), Portugalijos Porto politechnikos instituto (Polytechnic Institute of Porto) bei Italijos Suor Orsola Benincasa universiteto Komunikacijos katedros (Università degli studi Suor Orsola Benincasa).
Kiekvienoje konferencijos sekcijoje buvo išrinktas vienas, sekcijos dalyvių nuomone, įdomiausias pranešimas, kuris apdovanotas Vilniaus kolegijos, knygynų tinklo „Vaga“ bei Kalbų pedagogų asociacijos įsteigtais prizais.