Minint itin svarbias aplinkosaugai datas – kovo 20 d.  Žemės dieną ir kovo 21 d. Pasaulinę miškų dieną – miške šalia Fakulteto buvo iškeltas pirmasis inkilas.

Inkilų iškėlimas – tai sena Lietuvos tradicija, puoselėjanti mūsų gamtos, miškų ir sugrįžtančių paukščių gerovę. Inkilai užtikrina darnaus miško gyvavimą ir paukščių populiacijos išsaugojimą, ypač didėjant urbanizacijos mastams. Apie aplinkosaugą dažnai esame linkę mąstyti abstrakčiai ar globaliai, bet ar sugebame veikti konkrečiai ir lokaliai? Inkilo iškėlimas – tai ne tik svarbus aplinkosaugos elementas, bet ir simbolinis darnaus gyvenimo ir rūpinimosi gamta įprasminimas.

Minint šias svarbias ir prasmingas pasauliui datas, kviečiame visą Vilniaus kolegijos bendruomenę prisidėti prie darnesnio, žalesnio ir atsakingesnio gyvenimo kūrimo. Pavasaris – tai įkvepiantis metas švarinti aplinką, sodinti medžius, kelti inkilus bei stiprinti žmonių ryšį su gamta ir miškais.

Fakulteto lektorius Marius Brazdauskas, iškeldamas pirmą inkilą, turi viziją, kad minint ateityje šias svarbias aplinkosaugai datas, inkilų kėlimas taps Fakulteto tradicija ir šalia jo atsiras inkilų alėja.