Verslo vadybos fakulteto 2019-ųjų metų veiklą karūnavo 8-oji tarptautinė studentų mokslinė konferencija „Jaunimas besikeičiančioje visuomenėje“. Į ją susirinko 167 jauni tyrėjai, kurie perskaitė net 80 pranešimų atliktų tyrimų tema.
Renginyje dalyvavo studentai iš Vilniaus kolegijos Verslo vadybos, Ekonomikos, Elektronikos bei Menų ir kūrybinių technologijų fakultetų, iš Kauno technologijos universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos, Lietuvos verslo kolegijos, Panevėžio kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Utenos kolegijos. Netrūko dalyvių iš užsienio mokslo įstaigų: Ispanijos Agustinos Valencia ir Floridos universitetų, Portugalijos Porto politechnikos instituto, Rusijos humanitarinio švietimo ir informacinių technologijų instituto, Lenkijos Varšuvos universiteto Lenkijoje, Indijos Parul universiteto. Šiemet konferencijoje dalyvavo moksleiviai iš „VIMS – International Meridian School“ mokyklos bei Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos.
Susirinkusius studentus ir moksleivius pasveikino Fakulteto dekanė Nida Mačerauskienė bei Studentų mokslinės draugijos pirmininkas, Ryšių su visuomenė studijų programos antro kurso studentas Paulius Jogminas. Plenarinėje sesijoje dalyviai išgirdo 10 Juliaus Kaknevičiaus patarimų ateinantiems 10 metų, Ignas Kančys iš televizijos laidos „Mokslo sriuba“ papasakojo, kaip yra rengiama mokslo populiarinimo laida. VšĮ Vilniaus neformaliojo ugdymo ir savanorystė centro atstovė Indrė Daukšaitė pristatė savanorystės Lietuvoje portretą. Pranešimų apie imitacines bendroves klausėsi Lietuvos imitacinių bendrovių asociacijos prezidentas Marius Ignatonis ir SIMULITH centro vadovė Rima Bačiulytė.
Išsiskirstę į 12 sekcijų, kuriuose vyko darbas lietuvių ir anglų kalbomis, jaunieji tyrėjai pristatė savo tyrimų įvairiomis temomis rezultatus. Daug dėmesio buvo skirta studijų, jų pasirinkimo, praktikų, įgūdžių tobulinimo užsienyje temoms. Verslą tyrinėję studentai savo temose pabrėžė tvarumo ir darnios plėtros klausimus. Nuo jaunimo neatsiejama komunikacija socialiniuose tinkluose, virtualus bendravimas, mobilūs įrenginiai irgi atsispindėjo pasirinktose pristatymų temose. Be to, tyrėjai nevengė ir svarbių socialinių problemų, gilindamiesi į patyčių, homoseksualumo, smurto šeimoje, vyrų ir moterų įsitraukimo į vaikų auklėjimą temas.
Darbą sekcijose apibendrino Studentų mokslinės draugijos pirmininkas Paulius Jogminas, o Mokslinio komiteto pirmininkas dr. Viktor Kozlovskij apžvelgė 30 mokslinių straipsnių, kuriuos paruošė jauni tyrėjai. Uždarydama jaunimo konferenciją Fakulteto prodekanė Aušra Turčinskaitė-Balčiūnienė linkėjo visiems dalyviams ir juos konsultavusiems dėstytojams bei mokytojams naujų iššūkių, kurie kitais metais galėtų tapti kokybiškų bei įdomių tyrimų ir pranešimų temomis.
Nuotraukų albumas „Facebook“ platformoje: https://tinyurl.com/StudentuKonferencija2019