Siekiant gerinti turizmo ir svetingumo sektoriaus bei švietimo institucijų bendradarbiavimą Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetas drauge su La Fondation pour la formation Hotelière (Šveicarija) organizavo seminarą „BEST PRACTICE IN PROMOTING AND EXTENDING EDUCATION/INDUSTRY LINKS IN HOSPITALITY AND TOURISM: Response from the industry“. Dviejų dienų seminare dėmesys buvo skiriamas svetingumo ir turizmo sektoriams. Diskusijų metu dalyviai aptarė svetingumo ir turizmo sektorių darbuotojų rengimą, praktikų atlikimą, naujos kartos darbuotojų iššūkius, darbo rinkos tendencijas.

2018 m. rugsėjo 25-26 dienomis Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Turizmo katedra kartu su La Fondation pour la formation Hotelière (Šveicarija) pravedė seminarą „BEST PRACTICE IN PROMOTING AND EXTENDING EDUCATION/INDUSTRY LINKS IN HOSPITALITY AND TOURISM: Response from the industry“, kuriuo buvo siekiama gerinti turizmo ir svetingumo sektoriaus ir švietimo institucijų bendradarbiavimą.

25 dieną dėmesys buvo skiriamas svetingumo sektoriui. Seminarą pradėjo Verslo vadybos fakulteto dekanė Nida Mačerauskienė, kuri pasveikino dalyvius. Seminaro metu  parnešimą apie reflektyvią praktiką bei praktinį intelektą skaitė viešnia Dr. Elizabeth Ineson, savo mintimis apie VIKO suteiktą žinias ir jų panaudojimą dabartiniame darbe dalinosi buvę studentai – Agnius Savičiūnas ir Simonas Laukaitis,  savo įžvalgomis pasidalino Alona Šumilo Latvijos Turiba Universiteto absolventė , Estijos Verslo mokyklos atstovė. Antroje dalyje savo nuomonę išsakė verslo atstovai: Kempinski Hotel Cathedral Square Vilnius vadovas Kai Schukowski,  direktorius Baltijos šalims Holiday Inn Vilnius vadovas Geert Snaet,  lektorius iš Latvijos Turiba Universiteto Sundars Vaidesvarans,   Estijos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdančioji direktorė Maarika Liivamägi.

Rugsėjo 26 diena skirta turizmo sektoriui.  Seminaras prasidėjo Verslo vadybos fakulteto dekanės Nidos Mačerauskienės sveikinimo žodžiais. Elizabeth Ineson pratęsė savo paskaitą apie praktinį intelektą ir gebėjimų valdymą. UAB „West Express“ Verslo klientų pardavimų vadovas Kęstutis Vadeika išskyrė esminius reikalavimus studentams, ateinantiems dirbti į jų įmonę. Patirtimi, kuriant bendrus projektus su studentais bei absolventais, pasidalino, „Hungry for Finland/Food&Tourism“ projekto vadovė iš Suomijos Kristiina Adamsson ir Estijos atstovas Ain Hinsberg, papsakojęs apie bendrą Estijos svetingumo ir turizmo vadybos mokyklos studentų ir viešbučio projektą, įvykdytą  Solo Estoria hotel and cabaret restaurant Taline.

Abi dienas vyko aktyvios diskusijos, kurių metu svečiai, svetingumo ir turizmo verslo atstovai ir Verslo vadybos fakulteto lektoriai aptarė svetingumo ir turizmo sektorių darbuotojų rengimą, praktikų atlikimą, naujos kartos darbuotojų iššūkius, darbo rinkos tendencijas.

 

Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Turizmo katedra