Studentų praktika – neatsiejama kiekvienos studijų programos sudedamoji dalis. Laikai, kai studentai praktikos atlikimo vietą rinkdavosi iš siauro sąrašo, panašu, jau tolimoje praeityje. Šiandien jie patys renkasi juos dominančią praktikos vietą kone iš viso pasaulio.

Kiekvieną semestrą Vilniaus kolegijos studentai turi galimybę pagal Erasmus+ tarptautinių mainų programą išvykti į užsienio aukštąsias mokyklas dalinėms studijoms arba praktikai užsienio įmonėje. Šia mainų galimybe pasinaudoti gali visi nuolatinių ir ištęstinių studijų 2–4 kursų studentai. Keturios aktyvios Reklamos vadybos studijų programos antrakursės Miglė Strakšytė, Maryna Strynatko, Viktorija Sipavičiūtė ir Diana Gavelytė sutiko pasidalyti savo patirtimi, kurios įgijo pasiryžusios praktiką atlikti tarptautinėje įmonėje. Merginos pasirinko atlikti profesinę praktiką „Cloud Incubator HUB“ įmonėje, kuri yra įsikūrusi Ispanijoje, Kartachenos mieste. Studentės pasakoja, jog išvykdamos mažai težinojo apie įmonę ir jų laukiančius iššūkius. Tačiau šiandien jos džiaugiasi, kad pasinaudojo puikia proga tapti tarptautinės įmonės dalimi, ir visiems besimokantiems rekomenduoja patirti šį nepakartojamą jausmą, kai savo darbu gali prisidėti prie tarptautinės įmonės sėkmės. Pasirinktą praktikos vietą – verslo inkubatorių „Cloud Incubator HUB“– šiandien merginos apibūdina kaip įmonę, ne tik noriai priimančią praktikantus, bet ir tikinčią jaunais ir talentingais žmonėmis, padedančią jiems pildyti svajones bei suteikiančią galimybę tobulinti savo žinias, taikyti jas praktiškai.

Miglė Strakšytė: ,,Ši praktika suteikė man galimybę ne tik lavinti savo profesinius įgūdžius, bet ir tobulinti anglų kalbos žinias, susipažinti su įdomiais žmonėmis, pažinti naują kultūrą… Ir tai tik nedidelė dalis naudingų dalykų. Tai neišmatuojama gyvenimiška patirtis, kuri man ateityje tikrai pravers.“ Maryna Strynatko: ,,Labai džiaugiuosi, kad turėjau tokią puikią galimybę atlikti profesinę praktiką būtent šioje įmonėje. Tai ne tik tarptautinė patirtis, bet ir jau įgytų žinių įtvirtinimas. Šios praktikos dėka įgijau pakankamai reklamos kūrimo srities žinių, kadangi daug dirbau grafinio dizaino programomis. O taip pat patobulinau bendravimo įgūdžius, pradėjau mokytis ispanų kalbos.“ Viktorija Sipavičiūtė: ,,Ši praktika man suteikė neišdildomų įspūdžių visomis prasmėmis. Visų pirma, turėjau puikią galimybę gilinti studijų metu įgytas žinias bei pritaikyti jas praktiškai, taip pat išmokau ir sužinojau daug naujų, su būsima profesija susijusių dalykų. Bet svarbiausia, ką man suteikė ši praktika, yra drąsa. Drąsa dalytis savo idėjomis, drąsa išvykti į svetimą šalį, drąsa bendrauti su žmonėmis užsienio kalba bei drąsa būti savimi.“ Diana Gavelytė: „Erasmus+“ praktika užsienio įmonėje buvo, yra ir bus viena įsimintiniausių patirčių mano gyvenime. Tai suteikė man galimybę įgyti tarptautinės patirties, tobulinti turimas žinias iš reklamos srities, padėjo labiau pasitikėti savimi. Tačiau labiausiai vertinu gyvenimišką patirtį, kurią įgijau praktikos Ispanijoje metu. Laikas, praleistas šioje šalyje, padėjo kitu kampu pažvelgti į svetimos šalies bei kultūros žmones, užmegzti naujų pažinčių, lavinti ispanų bei anglų kalbos žinias. Tvirtai žinau, kad tai bus puikus stimulas tobulėti ateityje, mokytis bei siekti užsibrėžtų tikslų.“