Estijos verslininkystės taikomųjų mokslų universiteto (Estonian Entrepreneurship University of Applied Sciences) kvietimu 2021 m. rugsėjo 28-31 d. Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Verslo inovacijų katedros vedėja, lektorė Vaiva Chockevičiūtė, Reklamos ir komunikacijos katedros vedėja, lektorė Lina Žirnelė, Tarptautinio verslo katedros vedėjas, docentas Nikolaj Ambrusevič, Mokymų ir bendradarbiavimo plėtros skyriaus vedėja, lektorė Laima Paraukienė lankėsi Taline ir dalyvavo Nordplus programos finansuojamo projekto „Teaching and Learning in Multicultural Classroom“ aktyviųjų mokymo(si) metodų taikymo tarpkultūrinėse studijose mokymuose.

Vizito metu susipažinta su Estijos verslininkystės taikomųjų mokslų universiteto, kuriame studijuoja 1600 studentų iš 38 valstybių, taikomais aktyviaisiais mokymosi(si) metodais, stebėtos šios aukštosios mokyklos paskaitos bei Tarptautinės Talino mokyklos (International School of Tallinn) pamokos. Diskusijų su aukštųjų mokyklų iš Latvijos, Estijos, Danijos ir Norvegijos atstovais metu buvo nustatytos šios esminės studijų proceso tobulinimo kryptys siekiant efektyvaus aktyviųjų mokymo(si) metodų taikymo: studentų įtraukimas į studijų procesą, grupinių užduočių pateikimas ir komandų formavimo principai tarpkultūrinėje aplinkoje, studentų diskusijų ir debatų organizavimas.

Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto atstovai kartu su projekto partneriais turėjo galimybę susipažinti su Talino priemiestyje esančio išmaniojo miesto Ülemiste koncepcija: šiuolaikinių biurų kompleksų, gyvenamųjų namų, ugdymo ir gydymo įstaigų, laisvalaikio ir pramogų erdvių kompleksu bei ateities planais išmaniajame mieste naudoti bepilotes transporto priemones.

Vizito metu taip pat lankytasi Estijos Tarptautiniuose namuose (International House of Estonia). Estijos Tarptautinių namų vadovas Leonardo Daniels Ortega Prudencio dalijosi įžvalgomis, kaip užtikrinamas geriausių verslo talentų iš viso pasaulio pritraukimas į Estiją ir jų adaptacija naujoje aplinkoje, bei pasidžiaugė puikiais organizacijos veiklos rezultatais.

Vizito dalyviams buvo suteikta galimybė sudalyvauti Estijos televizijoje populiarios laidos, skatinančios moksleivių kūrybinį ir techninį mąstymą, „Rakett69“ užsiėmimuose ir varžybose, kuriose Vilniaus kolegijos atstovai puikiai pasirodė!