„Apie studijas ir karjerą linksmai“ – taip kviesdami į pirmąją vienos dienos konferenciją-festivalį Lietuvoje – „Studfestą“ – intrigavo organizatoriai.

Tai pirmasis tokio pobūdžio renginys, apjungęs karjerą, studijas ir pramogas ir sutraukęs per 3,7 tūkst. moksleivių iš įvairių Lietuvos kampelių: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Jurbarko, Zarasų, Ignalinos, Marijampolės, Varėnos, Telšių, Šilalės , Alytaus, Anykščių, Molėtų ir kt.

Spalio 21 d. „Siemens“ arenoje vykusiame renginyje susirinkusieji išgirdo 16 pranešimų apie karjerą ir studijas, o pertraukų metu galėjo asmeniškai užduoti klausimų labiausiai patikusio pranešimo autoriui. Greta kitų aukštojo mokslo, pramogų, verslininkų ir inovatyvių idėjų atstovų, pranešimus skaitė ir Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto dekanė Danutė Rasimavičienė bei buvęs Vilniaus kolegijos absolventas, Baltijos kamerinės operos teatro direktorius Darius Vizbaras. Danutė Rasimavičienė beveik 4 000 moksleivių auditorijai pristatė fakultete taikomą unikalią danų mokslininkų parengtą „Creative Platform“ metodiką.

„Kūrybiškumas susijęs su netradiciniu mąstymu: jis leidžia generuoti netradicines idėjas, kurios vėliau gali tapti netradiciniu rezultatu. O ką šiandien reiškia būti sėkmingam? Privalai būti kitoks, o būti kitokiam ir padeda kūrybiškumas“, –  apie išskirtinius Verslo vadybos fakultete taikomus ugdymo metodus pasakojo D. Rasimavičienė ir pristatė būdus, kaip fakultete stimuliuojamas studentų kūrybiškumas. Dekanė „Studfeste“ akcentavo, kad tik nevaržomas žinių ir patirties taikymas gali padėti sukurti pridėtinę vertę: „Jokio vertinimo: kiekviena idėja turi teisę gyventi. Tik tada įmanoma kurti.“ Savo pranešimą D. Rasimavičienė užbaigė paneigdama gajų mitą, kad kūrybiškumas – tik išrinktiesiems: „Taip, talentui reikia kūrybiškumo, bet kūrybiškumui talento – ne!“

Vilniaus kolegijos darbuotojai bei studentai stende visiems besidomintiems pristatė savo aukštąją mokyklą ir studijų programas. Tikimasi, kad daug atsakymų į iki šiol neatsakytus klausimus dalyviai išsinešė iš „Studfesto“, ir tai padės jiems sėkmingai pasirinkti studijas.