167 – tiek norinčiųjų pasitikrinti pagrindinio šalies įstatymo išmanymą vakar susirinko Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete. Kartu su fakulteto bendruomenės nariais Konstitucijos egzaminą laikė ir žinomas repo atlikėjas, sportininkas Vytautas Medineckas-Ironvytas.

„Nė vienoje mokykloje, kolegijoje ar universitete nėra tokio egzamino, kurio niekas nebijo ir į jį ateina pasitikrinti žinių savo noru. Kita vertus, tai – drąsių, ryžtingų ir laisvų žmonių egzaminas, patikrinantis ne tik žinias apie Konstituciją, bet ir mūsų visų pilietiškumo ir valstybingumo suvokimą. Aš tikiu, kad kiekvienas mūsų myli Lietuvą ir todėl mes esame čia pasiruošę laikyti egzaminą“, – prieš prasidedant jubiliejiniam Konstitucijos egzaminui sakė reperis Ironvytas.

Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete Konstitucijos egzamino dalyviai vos tilpo keliose auditorijose. Pasak šį egzaminą fakultete organizavusios darbo grupės vadovo, teisės specialisto, lektoriaus Vyginto Šliauterio, tai buvo ir malonu, ir netikėta. „Viena vertus, pastebime tendenciją, kad kasmet norinčiųjų pasitikrinti pagrindinio šalies įstatymo žinias gretos auga, kita vertus, nesitikėjome, kad fakultete, kurio specializacija vis dėlto yra ne teisė, o verslas, norinčiųjų laikyti šį egzaminą gretos didės geometrine progresija“, – teigė jis.

Į pirmąjį Konstitucijos egzamino etapą Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete iš viso susirinko 167 dalyviai, iš kurių egzaminą laikė vos keli dėstytojai ir žinomas repo atlikėjas, sportininkas Vytautas Medineckas-Ironvytas. „Konstitucinį iššūkį priėmė tik patys sąmoningiausi, drąsiausi ir pilietiškiausi – akivaizdu, kad auginame būtent tokią kartą“, – įsitikinęs V. Šliauteris.

Pirmajame Konstitucijos egzamino etape buvo pateikta 30 uždarų klausimų, iš kurių dalyviai turėjo teisingai atsakyti į 25 klausimus ir daugiau. Įveikusieji šį barjerą pateko į antrąjį etapą, kuris vyks spalio 11 d. Egzaminą buvo galima laikyti ir internetu, tačiau tokie dalyviai neturi galimybės patekti į antrąjį etapą. Antrojo etapo nugalėtojai spalio 26 d. bus pakviesti į iškilmingus Konstitucijos egzamino apdovanojimus, kurie vyks Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

Įvertinus pirmojo Konstitucijos egzamino etapo Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete rezultatus, paaiškėjo, kad geriausiai pagrindinį šalies įstatymą išmano ne dėstytojai, o studentai. Aukščiausius balus šiame etape surinko įstaigų administravimo studijų programos studentės Karolina Čičinkaitė ir Laura Vašurenkaitė, nedaug nuo jų atsiliko ir tarptautinio verslo studijų programą studijuojantys Saulius Pukštys ir Ignas Petrauskas. Jie bus apdovanoti vertingais prizais – knygomis ir suvenyrais.