Lietuva pasižymi itin vertingu ir reikšmingu istorijos ir kultūros paveldu, todėl Vilniaus kolegija siekia puoselėti Lietuvos kultūros savitumo išsaugojimą ir plėtoti visuomenės susidomėjimą Lietuvos etnokultūra ir jos tradicijomis.

Rugsėjo 22 d. minimos Baltų vienybės dienos tikslas – pagerbti ir įprasminti mūsų protėvių – baltų – istoriją, paveldą, tradicijas, pasaulėžiūrą ir šios atminties išlaikymo svarbą. Prie šios etnokultūrinės iniciatyvos šiemet prisijungė ir VK Verslo vadybos fakultetas, kviesdamas dalyvauti nuotolinėje Šiaulių miesto turizmo informacijos centro vadovės Rūtos Stankuvienės paskaitoje ,,Baltiškosios tapatybės aktualumas 21-ajame amžiuje“.

Viešnia su būsimais reklamos specialistais ir Fakulteto bendruomene pasidalino turizmo projektų vadybos patirtimi, išskirdama reklamos svarbą komunikuojant turizmo paslaugų privalumus šalies ir užsienio turistams, bei pristatė jos ir kolegų iniciatyva gimusio Baltų kelio projektą ir projekto svetainę baltukelias.lt. Šis kelias – tarsi piligrimų pamėgto šv. Jokūbo kelio analogas, kuriame pristatomi maršrutų objektai primena baltų genčių gyvenimo, puoselėtų tradicijų, kultūros ir meno fragmentus. Paskaitoje dalyvavusi VK Verslo vadybos fakulteto lektorė, meno kūrėja Laimutė Fedosejeva, antrindama Rūtos Stankuvienės išsakytoms mintims, pabrėžė vizualiųjų rinkodaros komunikacijos sprendimų svarbą.

Ši iniciatyva įgyvendinta pagal Vilniaus kolegijos socialinės atsakomybės ir darnios plėtros kryptį „Lietuvos etnokultūros puoselėjimas, populiarinimas ir etnotradicijų tąsa kaip kultūrinės socialinės atsakomybės skatinimas, puoselėjant Lietuvos etnokultūrinių tradicijų ir švenčių atgimimą“.