2025 m. balandžio 2–3 d. Nyderlanduose, Avans taikomųjų mokslų universitete, įvyko antrasis Erasmus+ projekto „INTELLIGENT: INnovative TEaching and LearnIng of GENeraTions Z and Alfa in Higher Education“ (projekto Nr. 2024-1-LT01-KA220-HED-000256404) partnerių susitikimas.

Projekto partneriai Den Bosch mieste susitiko aptarti Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje ir Italijoje vykdomų kokybinių ir kiekybinių tyrimų, kurių metu tiriama Z ir Alfa kartų nuomonė apie verslumo mokymą(si), rezultatų. Susitikimo metu diskutuota apie įvairias respondentų pritraukimo dalyvauti tyrimuose strategijas, tyrimų rezultatų palyginamumą ir analizę bei diskusijų su verslo organizacijomis planavimą, siekiant nustatyti iššūkius, su kuriais verslas susiduria praktikų bei darbo metu dirbdamas su Z ir Alfa kartomis.

Projekto partneriai taip pat aptarė įvairias verslumo mokymo(si) metodikas, kurios galėtų būti pritaikytos Z ir Alfa kartoms, dalyvavo idėjų generavimo sesijose ir dirbtuvėse, kurias vedė Avans taikomųjų mokslų universiteto verslo krypties studentai. Sesijos padėjo suformuluoti svarbiausias su verslumo ugdymu susijusias koncepcijas ir jų pagrindu sukurti verslumo mokymo(si) metodikos struktūrą. Daug dėmesio diskusijos metu skirta verslumo mąstysenos (angl. entrepeneurial mindsest) ugdymui, dėstytojų pasiruošimui ugdyti Z ir Alfa kartų studentus ir moksleivius, taip pat inovatyvaus verslumo mokymo(si) metodikų ir priemonių rinkinio koncepcijos kūrimui. Remiantis tarpinėmis atliktų tyrimų įžvalgomis ir organizacijose taikomomis priemonėmis, partneriai vystė verslo simuliacinio žaidimo koncepciją, aptarė tolimesnius projekto įgyvendinimo etapus 2025 metais: diskusijas su verslo atstovais, mokymų dėstytojams ir mokytojams (angl. train-the-trainer) sesijų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje ir Italijoje, taip pat intensyviųjų studijų savaičių organizavimą 2026 m.

Projekto partneriai: Vilniaus kolegija (Lietuva), Estijos verslininkystės taikomųjų mokslų universitetas (EUAS, Estija), RISEBA taikomųjų mokslų universitetas (Latvija), Avans taikomųjų mokslų universitetas (Nyderlandai), EDUGEP (Portugalija) ir IFOA (Italija).

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.