Dažniausiai užduodami klausimai

KUR KREIPTIS, JEIGU TURIU KLAUSIMŲ APIE STUDIJAS VILNIAUS KOLEGIJOS VERSLO VADYBOS FAKULTETE? 

Iškilus klausimams dėl studijų, kviečiame kreiptis el. paštu info@vvf.viko.lt.

Stojančiuosius konsultuoja Vilniaus kolegijos Studijų tarnyba telefonais: +370 616 83855, taip pat el. paštu priemimas@viko.lt.

Daugiau informacijos apie priėmimą studijuoti Vilniaus kolegijoje rasite čia.

KOKS YRA MINIMALUS KONKURSINIS BALAS NORINT ĮSTOTI Į VIKO VERSLO VADYBOS FAKULTETĄ?

Konkursinis balas, norintiems įstoti į valstybės finansuojamą ar valstybės nefinansuojamą studijų vietas, visiems stojantiesiems yra ne mažesnis nei 4,3. Kiti minimalūs reikalavimai stojant į Vilniaus kolegiją pagal vidutinio išsilavinimo įgijimo metus pateikti Vilniaus kolegijos internetiniame puslapyje

KĄ REIŠKIA STOJIMAS SU STUDIJŲ STIPENDIJA – VNF/ST?

Studijų stipendija (vnf/st) – tai valstybės parama aukščiausiais balais įstojusiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Galimas studijų stipendijų skaičius atskirose studijų programose ir aukštosiose mokyklose nustatomas kiekvienas metais. Studijų stipendijų skaičių pagal studijų sritis ar mokslo kryptis paskirsto Švietimo ir mokslo ministerija. Konkursas studijų stipendijoms vyksta jau bendrojo priėmimo metu. Asmuo, siekiantis gauti studijų stipendiją, pildydamas prašymą LAMA BPO sistemoje privalo pasirinkti valstybės nefinansuojamą studijų vietą su studijų stipendija. Studentas, kuriam paskirta studijų stipendija iki nustatyto termino privalo pateikti elektroninį prašymą. Daugiau informacijos: https://vsf.lrv.lt/lt/studentams/studijust

KUO SKIRIASI NUOLATINĖS IR NUOLATINĖS-SESIJINĖS STUDIJOS? 

Šios studijų formos skiriasi studijų intensyvumu. Nuolatinių studijų trukmė – 3 metai, studijos vyksta kiekvieną savaitės dieną (išskyrus savaitgalius), dienos metu, pagal sudarytą paskaitų tvarkaraštį. Nuolatinių-sesijinių studijų trukmė – taip pat 3 m., tačiau jos yra mažiau intensyvios: organizuojamos sesijos, kurių metu organizuojamos paskaitos, konsultacijos, atsiskaitymai (sesijų metu dalis paskaitų vyksta dieną, vakarais ir savaitgaliais). Dėstytojų paskaitos ir konsultacijos derinamos su e-mokymosi elementais, naudojant virtualias mokymosi aplinkas, todėl studentai studijuoja savarankiškiau.  

KĄ REIŠKIA NUOTOLINĖS STUDIJOS?

Nuotolinis studijų būdas yra galimybė studentui studijuoti per atstumą, nedalyvaujant paskaitose tiesiogiai. Nuotolinis studijų būdas yra pritaikytas nuolatinėms-sesijinėms studijoms Organizacijų vadybos, Tarptautinio verslo, Reklamos vadybos, Ryšių su visuomene, Turizmo vadybos studijų programose bei nuolatinėms Tarptautinio verslo studijoms anglų kalba.

KOKIAS STUDIJŲ PROGRAMAS GALIMA STUDIJUOTI ANGLŲ KALBA?

Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetas stojantiesiems siūlo šias studijų programas, kurių studijos vyksta tik anglų kalba, nuolatine studijų forma: Tarptautinis verslas, Kūrybiškumas ir verslo inovacijos, Turizmo vadyba, Viešbučių ir restoranų verslas. 

 

KUR REIKIA PATEIKTI PRAŠYMĄ STOJANČIAJAM?

Bendrąjį priėmimą į aukštąsias mokyklas vykdo LAMA BPO, prisijungus prie šio tinklalapio matysite etapus, kuomet pateikiami prašymai studijuoti, sekite informaciją internetiniame puslapyje. 

AR VYKSTA PAPILDOMAS PRIĖMIMAS, NE TIK PER LAMA BPO?

Pasibaigus bendrajam priėmimui per LAMA BPO, fakultetai organizuoja institucinį priėmimą. Institucinis priėmimas (prašymų registravimas ir sutarčių pasirašymas) į nuolatines, nuolatines (sesijines) ištęstines, ištęstines (nuotolines) studijas vykdomas Verslo vadybos fakultete (Didlaukio g. 49, Vilnius). Priėmimas vykdomas tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas, pagal  turimas laisvas vietas, kurios skelbiamos Kolegijos tinklalapyje ir Facebook paskyroje. Stojantieji turi pateikti prašymą, atitikti visus minimalius reikalavimus (konkursinio balas ne mažesnis negu 4,3). Institucinis priėmimas į likusias laisvas valstybės nefinansuojamos studijų vietas vyksta rugpjūčio mėn. pabaigoje.

AR VISI NORINTYS GALI APSIGYVENTI BENDRABUTYJE, KOKIOS YRA APGYVENDINIMO BENDRABUTYJE KAINOS? 

Įstojusiems į Vilniaus kolegiją studentams, kurie gyvena ne Vilniuje, suteikiama galimybė apsigyventi bendrabučiuose.  Apgyvendinimo bendrabutyje kainos priklauso nuo bendrabučio kategorijos. Detalesnė informacija dėl studentų apgyvendinimo teikiama el. paštu bendrabuciai@viko.lt,  tel. 8 698 10 894 bei ąinternetiniame puslapyje. 

PAGAL KOKIUS KRITERIJUS SKIRIAMOS SKATINAMOSIOS STIPENDIJOS STUDIJŲ METU IR KOKS JŲ DYDIS?

Skatinamosios stipendijos skiriamos vienam semestrui, neturintiems akademinių skolų, pagal studentų praeito semestro studijų rezultatus, nepriklausomai nuo jų finansavimo pobūdžio. Pirmąjį studijų semestrą, vasaros atostogų ir akademinių atostogų metu ar studijų stabdymo metu skatinamosios stipendijos nemokamos. Apie stipendijų dydį ir skyrimo nuostatus skaitykite čia.