Neringa Railaitė

 Daugelis čia tik svajoja apsistoti, o aš čia būnu kasdien. Paparacai čia ištisom valandom – o neretai ir parom – tyko, kad pamatytų garsenybes, o man jie – klientai. Dažnas čia vieši tik ypatingom progom, o man tai – kasdienybė. Čia – Londono „The Dorchester”, o aš – jo darbuotoja.

„The Dorchester” – vienas geriausių viešbučių ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir visame pasaulyje. Jis – legenda. Ir pats apipintas įžymybių legendomis. Sakoma, kad būtent jame vykusio pokylio metu Jos didenybė sulaukė pasiūlymo tekėti iš savo vyro. Čia bene su visais savo septyniais vyrais yra lankiusis Elizabeth Taylor, Alfredas Hitchcockas ir Woody Allenas, Nelsonas Mandela, Barbara Streisand, Michaelas Jacksonas, Karlas Lagerfeldas, Tomas Cruise ir Scarlet Johansson, Kate Moss. Ir dar daugybė šalių vadovų, karališkų šeimų narių, šeichų ir sultonų su savo svitomis.

Man labai pasisekė, kadangi savo srityje turiu geidžiamiausią darbą Londone. Na, prie sėkmės pridėkime 10 metų darbo, ir, svarbiausia – nuolatinį norą tobulėti. Pradžia buvo Vilniuje – „Mabre Residence Hotel”. Tuo metu pasaulis su savo viešbučiais, žvaigždutėmis, kitokiu gyvenimo būdu atrodė kažkur toli – skaitydavau spaudoje, kad Keanu Reeves daugiausia gyvena viešbučiuose ir nesuprasdavau, kaip taip gali būti. Po kelerių metų, jau dirbdama Londono „Claridge’s” lydėjau Keanu Reeves į jo apartamentus – supratau, kad nieko nėra neįtikėtino, viskas – įmanoma, reikia tik norėti. O norėti – tai reiškia nuolatos būti atvirai naujovėms, norėti mokytis, negalvoti, kad viską jau žinai. Nežiūrint į patirtį Vilniuje, Londone dar kartą teko išeiti svetingumo mokyklą ir viską pradėti nuo pradžios, išmokti mažas nesėkmes paversti sėkme. Taip įgijau neįkainojamos patirties ir žinių bei pasitikėjimo savimi. Tačiau vien darbo neužtenka – labai svarbu turėti įgimtą svetingumo jausmą. Jo – neišmoksi ir neįgysi. Ir net nesuvaidinsi. Svarbu suprasti savo pašaukimą, savo stipriąsias savybes ir tada, tinkamai pasirinktas, dirbamas su meile ir iš visos širdies, bet kuris darbas atneš ir pasitenkinimą, ir dosnius rezultatus.