Lapkričio 30 d. įgyvendinant Valstybinio studijų fondo projektą, vyko mokslinis – praktinis seminaras „Užsienio studentų įtraukties didinimas į Lietuvos kolegijų akademinę bendruomenę“, kuriuo siekta Vilniaus kolegijos bendruomenę, taip pat ir kitų aukštųjų mokyklų bei verslo atstovus supažindinti su Vilniaus kolegijos bei Šiaulių valstybinės kolegijos studentų atlikto focus grupių tyrimo rezultatais bei praktinėmis įžvalgomis apie užsienio studentų įsitraukimą į studijas aukštosiose mokyklose.

Renginio metu įžanginį žodį tarė ir seminarą pradėjo Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Mokymų ir bendradarbiavimo plėtros skyriaus vedėja L. Paraukienė, akcentavusi mokslinio-praktinio seminaro siekį paskatinti studentus aktyviai įsitraukti į užsienio studentų integraciją aukštosiose mokyklose ir bei domėtis užsienio studentams aktualiais iššūkiais studijuojant. 

Vilniaus kolegijos patirtis integruojant užsienio studentus į studijas pristatė Vilniaus kolegijos Studijų tarnybos studentų priėmimo koordinatorė D. Lesickienė, kuri apžvelgė užsienio studentų, studijuojančių Vilniaus kolegijoje statistinius duomenis – iš kokių šalių studentai atvyksta, kiek prašymų studijuoti gaunama ir kiek studentų priimama. Vilniaus kolegijos Tarptautinių ryšių ir projektų tarnybos projektų vadovė S. Tabatadze pristatė kolegijos patirtis integruojant užsienio studentus į studijas – pasidalinta, kokius renginius organizuoja Vilniaus kolegija bei su kokiais iššūkiais praktiškai susiduria užsienio studentai, studijuodami Vilniaus kolegijoje. 

Vilniaus kolegijos Ryšių su visuomene studijų programos PR22 gr. studentės pristatė atlikto focus grupių tyrimo rezultatus bei pasidalino iš tyrimo kylančiomis įžvalgomis, kokie aspektai galėtų būti patobulinti siekiant užsienio studentus geriau integruoti į bendruomenę. Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai taip pat pristatė savo atlikto focus grupių tyrimo rezultatus, akcentavo tyrimo metu atskleistas pozityviąsias ir negatyviąsias užsienio studentų adaptacijos puses. 

Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Studentų atstovybės pirmininkė Smiltė Kozlovaitė pasidalino asmeninėmis įžvalgomis apie užsienio studentų integraciją studijuojant tarptautinėje Kūrybiškumo ir verslo inovacijų studijų programoje, kurią pasirinkę studentai iš Ukrainos, Gvatemalos, taip pat ir Erasmus studentai.